TENCEL™

Nezpomalující se kolotoč módního průmyslu je stále považován za jednoho z největších a nejhorších znečištovatelů životního prostředí. Recyklace je stále velice komplikovaná a 99% oblečení končí na skládkách. Pojďme se pokusit dělat věci lépe. 

S touto myšlenkou vznikla naše kolekce pod názvem “Try it better with Tencel™”! Byla to vůbec první kolekce, která nás donutila více než myslet. Měsíce hledání, zjišťování správných informací a navazování kontaktů tak, abychom co nejméně uškodili životnímu prostředí a samotné matičce zemi

Vítězem materiálu pro naši kolekci se jednoznačně stal Tencel™. Pro získání tohoto certifikovaného materiálu jsme tak oslovili firmu Lenzig, což byla jistota udržitelnosti a garance kvality. Firma Lenzig, která vyrábí vlákno pro výrobu Tencel materiálu, nám poskytla jejich přímé dodavatele a my jsme zvolili toho, který je momentálně nejblíže k místu vzniku návrhu a prvních vzorků. A tím je firma v dánském Aarhusu

První vzorky a návrhy vznikly v samotném hlavním měste Dánska, v Kodani, kde udržitelnost a smysl pro životní prostředí je zkrátka součást životního stylu všech Dánů.

Produkty jsou nadále vyrobeny a naskladněny v České Republice ve městě Česká Skalice, kde máme jistotu, že je pro vás vyrobí kvalitně a s láskou tak, že vám vydrží věčnost. Poté už produkty putují k vám, samotným zákazníkům. A my už jen doufáme, že si produkty zamilujete tak, jako my a budete o ně pečovat tak, jak vám doporučíme. Chceme přece, aby vám vydržely co nejdéle. 

 

Bohužel nemůžeme říct, že je celá kolekce 100% udržitelná, materiál Tencel™ je doplněn o 4% elastanu, který je pro nás u prádla zatím neodmyslitelnou součástí. Také veškeré komponenty jako jsou pruženky a zapínátka (které k nám docestovaly z České republiky a Polska) nemužeme považovat za udržitelné.